Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS ALMATOJE (KAZACHSTANO RESPUBLIKA)

Adresas: Gornij Gigant, Iskenderovo 15, 050059 Almaty, KAZAKHSTAN

plačiau »

Tel. +7 (727) 263 10 40; 7 (727) 263 25 05
El. paštas

Asmens grįžimo pažymėjimas

Sukurta 2015.02.26 / Atnaujinta 2015.03.16 09:03

Atvejai, kada išduodamas asmens grįžimo pažymėjimas

Asmens grįžimo pažymėjimas išduodamas Lietuvos Respublikos piliečiams, jeigu jiems esant užsienio valstybėje, asmens tapatybę liudijantis dokumentas prarandamas, tampa netinkamu naudoti ar pasibaigia jo galiojimo laikas ir pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento.

Asmens grįžimo pažymėjimas taip pat išduodamas užsienio valstybių piliečiams, turintiems Lietuvos Respublikos užsieniečio pasą, ir asmenims be pilietybės, turintiems leidimą laikinai apsigyventi Lietuvos Respublikoje ar leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, grįžti į Lietuvos Respubliką, jiems užsienio valstybėje praradus kelionės dokumentą, jam tapus netinkamu naudoti ar pasibaigus jo galiojimo laikui.

Asmens grįžimo pažymėjimas išduodamas tik grįžti į Lietuvos Respubliką, t.y. su šiuo pažymėjimu tęsti kelionės ir vykti į kitas valstybes negalima.

Asmuo dokumentus asmens grįžimo pažymėjimui gauti pateikia ir pažymėjimą atsiima konsulinėje įstaigoje pats. Kompetentingų užsienio valstybių institucijų prašymu pažymėjimas gali būti perduotas per tų institucijų įgaliotus atstovus, kai konsuliniam pareigūnui yra pateikti toliau išvardyti dokumentai:

  • užpildytas nustatytos formos prašymas, kurį išduoda Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė;
  • dvi 35x45 mm dydžio nuotraukos, atitinkančios asmens amžių;
  • kiti asmens tapatybę patvirtinantys dokumentus, jeigu asmuo juos turi;
  • Konsulinis mokestis - 5 eurai.

Sprendimas dėl pažymėjimo išdavimo priimamas ir pažymėjimas išduodamas asmeniui ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos.

Pažymėjimo galiojimo laikas nustatomas atsižvelgiant į grįžimo kelionės trukmę, bet ne ilgiau kaip 15 dienų. Pažymėjime įrašytas jo galiojimo laikas netęsiamas.

Naujienlaiškio prenumerata