Naujienos Spausdinti RSS

JAV Valstybės sekretorius Mike Pompeo sveikina Lietuvą

Sukurta 2020.07.23 / Atnaujinta 2020.07.23 13:03

Liepos 23 dieną JAV Valstybės sekretorius Mike Pompeo pasveikino Lietuvą, Latviją ir Estiją Sumnerio Welleso deklaracijos 80-ečio proga.

M. Pompeo pakartojo 1940 metų liepos 23 dienos Sumner Welles deklaracijoje įtvirtintą JAV paramą Baltijos šalių žmonių laisvei ir nepriklausomybei, pasmerkė Sovietų Sąjungos agresiją, priminė, kad ilgais okupacijos metais mūsų šalių vėliavos išdidžiai plevėsavo JAV Valstybės departamente Vašingtone. M. Pompeo taip pat užtikrino, kad JAV ir Baltijos šalių draugystė gilėja stiprinama bendrų demokratinių vertybių ir mus vienijančio NATO Aljanso. Jungtinės Amerikos Valstijos šiuos ryšius brangina ir po 80 metų.

Šiandien, liepos 23 dieną,  aikštėje priešais Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką vyks Sumner Welles deklaracijos 80-mečiui skirtas renginys.

16 val. prasidės Lietuvos, Estijos, Latvijos ir JAV vėliavų pagerbimo ceremonija, kurios metu skambės šių valstybių himnai. Nuo 15 val. vyks Šaulių Sąjungos, JAV ambasados ir karių, NATO pajėgumų integravimo vieneto ginkluotės ir informacinė-kultūrinė ekspozicija, amerikietišku maistu prekiaus maisto vagonėliai. 16.45 val. prasidės Lietuvos kariuomenės orkestro ir Arinos su grupe „Veto Bank“ koncertas. 18.30 val. bus rodomi JAV ambasados pristatomi amerikietiški filmai.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje veiks Sumner Welles deklaracijos 80-ečiui skirta istorinė archyvinių dokumentų ir fotonuotraukų paroda.

Vaizdo sveikinimą galite rasti čia.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
XX sale.jpg

Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
IMG_9321.jpg

Rugsėjo 25 dieną Užsienio reikalų ministerijos atstovai su JAV Valstybės departamento sekretoriaus padėjėjo pavaduotoju Europai Georgu P. Kentu aptarė situaciją Baltarusijoje ir regione, paramos Baltarusijos pilietinei visuomenei galimybes, kitus aktualius Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

Dvišaliai santykiai »
DSC_0903.jpg

Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis su JAV Valstybės departamento koordinatoriumi kovai su terorizmu  Nathanu A. Salesu aptarė kovą su tarptautiniu terorizmu, sankcijas su „Hezbollah“ siejamiems asmenims, situaciją Baltarusijoje ir regione, aktualius Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

Dvišaliai santykiai »
Ministras vizito JAV metu.jpg

Rugsėjo 17 dieną Vašingtone (JAV) vizitą tęsiantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV prezidento nacionalinio saugumo patarėju Robertu O’Brienu.

Dvišaliai santykiai »
IMG_6752-2.jpg

Rugsėjo 17 dieną Vašingtone (JAV) su vizitu besilankantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Energetikos sekretoriaus pavaduotoju Marku Menezesu.

Dvišaliai santykiai »
50350561342_b919b593d7_k.jpg

Rugsėjo 16 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Mike‘u Pompeo. Susitikime aptarta situacija Baltarusijoje ir regione, aktualūs dvišaliai ir daugiašaliai Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimai.

Dvišaliai santykiai »