Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Jungtinių Tautų Rytų Europos šalių grupei pirmininkaujanti Lietuva surengė diskusiją su organizacijos Generaliniu Sekretoriumi

Sukurta 2018.12.21 / Atnaujinta 2018.12.21 09:19
  Jungtinių Tautų Rytų Europos šalių grupei pirmininkaujanti Lietuva surengė diskusiją su organizacijos Generaliniu Sekretoriumi

  Gruodžio 20 dieną Lietuvos ambasadorės, nuolatinės atstovės Jungtinėse Tautose (JT), Audros Plepytės kvietimu, Jungtinių Tautų (JT) Generalinis Sekretorius António Guterresas dalyvavo Rytų Europos šalių grupės ambasadorių darbo pietuose. Lietuva gruodžio mėnesį pirmininkauja šiai regioninei grupei.

  Ambasadorė A. Plepytė dėkojo JT Generaliniam Sekretoriui už jo lyderystę sprendžiant šiandienos iššūkius bei asmeninį indėlį stiprinant konfliktų prevenciją, taikos išlaikymo, kūrimo ir palaikymo pastangas, išreikšdama viltį, kad konfliktų sprendimo sėkmės istorijos Afrikoje paskatins siekti taikos ir kituose regionuose. Lietuvos nuolatinė atstovė įvertino A. Guterreso iniciatyvas pritaikant organizaciją prie šiandienos poreikių ir įgyvendinamą lyčių lygybės politiką JT sekretoriate. 

  Kalbėdamas apie iššūkius, su kuriais susiduria organizacija, A. Guterresas įvardijo didėjantį atotrūkį tarp institucijų ir piliečių. Organizacijos vadovas akcentavo konsensuso dėl anksčiau sutartų klausimų išlaikymo ir daugiašalės politikos svarbą.

  Susitikimo metu taip pat aptarti konfliktų prevencijos ir sprendimo, taikos palaikymo, klimato kaitos, naujų technologijų, lyčių lygybės, JT reformos ir kiti klausimai.

  Jungtinėse Tautose veikia 5 regioninės grupės – Afrikos, Azijos ir Ramiojo vandenyno, Lotynų Amerikos ir Karibų, Vakarų Europos, bei Rytų Europos. Rytų Europos regioninę grupę, kurios narė yra Lietuva, sudaro 23 šalys. Regioninės grupės pirmininkė keičiasi kas mėnesį rotacijos principu.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  ID_SR.jpg

  Liepos 13 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT), ambasadorius Andrius Krivas Žmogaus teisių tarybos 44-osios sesijos interaktyvaus dialogo su JT specialiuoju pranešėju teisėjų ir teisininkų nepriklausomumo klausimams Diego García-Sayán metu pasmerkė Rusijos veiksmus prieš Lietuvos Respublikos teisėjus ir prokurorus.

  JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai »

  Liepos 3 dieną profesorius Dainius Pūras, baigiantis darbą Jungtinių Tautų (JT) specialiojo pranešėjo teisei į fizinę ir psichinę sveikatą poste, pristatė savo paskutinę ataskaitą Žmogaus teisių tarybos 44-ojoje sesijoje.

  Atstovybių naujienos »
  DSC_7961.jpg

  Birželio 2 dieną viceministras Neris Germanas dalyvavo tarptautinėje Saudo Arabijos ir Jungtinių Tautų (JT) surengtoje donorų Jemenui vaizdo konferencijoje, kurioje paskelbė apie Lietuvos sprendimą šiai šaliai skirti 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai. Parama bus pervesta į Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos Jemenui fondą.

  Daugiašaliai santykiai »
  aria ST.jpg

  Gegužės 8 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Estijos organizuotame Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos neformaliame susitikime, skirtame kibernetiniam saugumui. Susitikime pagrindinis dėmesys skirtas  kibernetiniam stabilumui COVID-19 sąlygomis, konfliktų prevencijai ir valstybių pajėgumų stiprinimui kovai su kibernetinėmis grėsmėmis. Įžanginį žodį susitikime tarė Estijos Ministras Pirmininkas Jüri Ratas.

  JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Naujienos »

  Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos užtikrinant ir skatinant pagarbą žmogaus teisėms, skyrė trisdešimt tūkstančių eurų JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Balandžio 9 dieną Ženevoje (Šveicarijoje) vykusioje neformalioje diskusijoje su Jungtinių Tautų (JT) vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet Lietuva bendruose pasisakymuose su kitomis valstybėmis išreiškė paramą žmogaus teisėmis pagrįstam atsakui į Covid-19 pandemiją ir paragino valstybes apsaugoti laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą bei užtikrinti netrikdomą prieigą prie informacijos.

  Daugiašaliai santykiai »