Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Rodyti nuo iki
Archyvas »
tomas_razmus-2653.JPG

Kovo 23 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su Baltarusijos opozicijos atstovais.

Ministerijos naujienos »
amm1.jpg

Kovo 22 dieną Pekine Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Lietuvos ambasada surengė lazerių šou, Naujų idėjų kamerinio orkestro (NIKO) koncertą, Kinijoje vykusių Lietuvos spektaklių, koncertų plakatų ir krepšinio nuotraukų parodą.

Atstovybių naujienos »

Vien per pastarąjį mėnesį Lietuvoje įvyko keturi aukšto rango pareigūnų iš Lenkijos vizitai, paskelbta apie atkuriamą tarpparlamentinę asamblėją, o Saulius Skvernelis pasisakė, kad kaimyninė šalis gali tapti svarbiausia Lietuvos prekybos partnere.

Ketvirtadienį naujienų portalas Alfa.lt kviečia stebėti diskusiją su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi bei VU TSPMI politologu Marijušu Antonovičiumi apie pagyvėjusius dvišalius santykius, kam priskirti šiuos nuopelnus ir į kurią pusę linksta Lietuva gana įtemptame Lenkijos valdančiųjų dialoge su Briuseliu. 

Pokalbis tiesiogiai transliuotas Alfa.lt „Facebook“ paskyroje ir naujienų portale.

 

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »
tomas_razmus-3794.JPG

Kovo 22 dieną Vilniuje vyko konferencija, skirta Ukrainai paramą teikiančių donorų bendradarbiavimo stiprinimui, viešojo sektoriaus institucinių gebėjimų vystomojo bendradarbiavimo srityje ugdymui, platesnės visuomenės informavimui ir įtraukimui į paramos teikimą šalims partnerėms.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
tomas_razmus-3933.JPG

Kovo 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Ukrainos Luhansko srities karinės–civilinės administracijos vadovu Jurijumi Harbuzu.

Dvišaliai santykiai »
IMG_2787.JPG

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Jeruzalėje dalyvavo jau šeštą kartą vykstančiame kovai su antisemitizmu skirtame Globaliame forume, kuriame pristatė Lietuvos Vyriausybės žingsnius kovoje su antisemitizmu. Vizito metu viceministras taip pat susitiko su Izraelio Užsienio reikalų ministerijos generaliniu  direktoriumi Yuvaliu Rotemu ir aptarė situaciją abiejų šalių regionuose bei pasidžiaugė glaudžiai plėtojamu dvišaliu bendradarbiavimu. 

Dvišaliai santykiai »
2018 03 21-100-BV ambadoriai BDF vadovas.jpg

Kovo 21 dieną Danijos Užsienio reikalų ministerijos patalpose Kopenhagoje minint Baltijos valstybių valstybingumo atkūrimo šimtmečius buvo organizuotas seminaras apie Šiaurės-Baltijos šalių bendradarbiavimo ateitį regione, ES ir NATO.

Atstovybių naujienos »

Kovo 22 dieną 15.30 val. Užsienio reikalų ministerijoje įvyks iškilminga Prezidentų Antano Smetonos ir Aleksandro Stulginskio relikvijų perdavimo ceremonija.

Istorinė, kultūros diplomatija »

Linas Linkevičius, užsienio reikalų ministras

Prieš daugiau nei metus Vyriausybė patvirtino pritarianti Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos rekomendacijoms ratifikuoti Europos tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje. Tokią pačią rekomendaciją Lietuvai dar 2014 m. pateikė ir Jungtinių Tautų Moterų teisių komitetas.

Prieš mėnesį Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasiūlė Konvencijos ratifikavimą atidėti, nes „Konvencijos nuostatos, susijusios su „gender“ sąvoka, kelia įtampą ir vertybinio pobūdžio diskusijas“.

Dėl agresyvios tam tikrų grupių skleidžiamos melagingų faktų kampanijos viešojoje erdvėje Konvencijos sąvokos ir tikslai tapo tikru mūšio lauku ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Vidurio bei Rytų Europos šalyse.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »
V16 akto kopijos įteikimas.JPG

Kovo 20 dieną Briuselyje esančiuose Europos istorijos namuose vyko iškilminga ceremonija, kurios metu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Europos Parlamento pirmininkui Antonijui Tajaniui perdavė Vasario 16-sios nutarimo dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atstatymo akto kopiją. Norą šio Lietuvai itin svarbaus dokumento kopiją eksponuoti Europos istorijos namuose A. Tajanis išsakė sveikindamas Lietuvą Vasario 16-sios proga Europos Parlamente vykusiame minėjime.

Istorinė, kultūros diplomatija »
2018-0195-002-CL.jpg

Kovo 19 dieną Prancūzijos Respublikos Senate Paryžiuje minint Baltijos valstybių valstybingumo atkūrimo šimtmečius buvo organizuota konferencija  „Estija, Latvija, Lietuva: 1918-2018“, kurioje dalyvavo žymūs šių šalių politinių bei akademinių sluoksnių atstovai, diplomatai ir bendruomenių nariai. 

Atstovybių naujienos »

Kovo 20 dieną Briuselyje užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje, kurio metu buvo aptarti ES vidaus ir skaitmeninės rinkos, Energetikos sąjungos, socialinės darbotvarkės, tarptautinės prekybos išvadų klausimai, diskutuota apie santykius su Turkija, jos veiksmus Kipro ekonominėje zonoje. Ypatingas dėmesys buvo skirtas įvykių Solsberyje aptarimui, išreikšta paramą Jungtinei Karalystei.

Daugiašaliai santykiai »
cekija1.jpg

Kovo 19 dieną Nacionalinėje galerijoje Prahoje Lietuvos Respublikos ambasada Čekijoje surengė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimą.

 

Atstovybių naujienos »
IMG_1753.jpg

Kovo 19-20 dienomis Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė lankėsi Guandongo provincijoje.

Atstovybių naujienos »
zurnalistai Ukr.jpg

Kovo 11-15 dienomis vyko Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos karo žurnalistų klubo organizuotas Lietuvos žiniasklaidos atstovų vizitas į Ukrainą.

Atstovybių naujienos »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata