Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministras parėmė Juodkalnijos narystės ES siekius

Sukurta 2017.12.14 / Atnaujinta 2017.12.15 09:17
   Užsienio reikalų ministras parėmė Juodkalnijos narystės ES siekius
   Užsienio reikalų ministras parėmė Juodkalnijos narystės ES siekius
   Užsienio reikalų ministras parėmė Juodkalnijos narystės ES siekius

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 14 dieną Podgoricoje vykusiuose susitikimuose su aukštais Juodkalnijos pareigūnais išreiškė tvirtą Lietuvos paramą Juodkalnijos euroatlantinei integracijai.

   Susitikime su Juodkalnijos užsienio reikalų ministru Srdanu Darmanovičiumi Lietuvos diplomatijos vadovas pabrėžė Juodkalnijos prisijungimo prie NATO svarbą.

   „Tai yra istorinis Juodkalnijos pasiekimas, atspindintis jos pastangas ir įsipareigojimą bendroms vertybėms bei prisidedantis prie tarptautinio saugumo ir stabilumo regione“, – teigė L. Linkevičius, išreikšdamas paramą tolesnei NATO atvirų durų politikai.

   Ministras pasidžiaugė, kad tokį patį ryžtą Juodkalnija demonstruoja ir siekdama narystės ES bei pasiūlė pasidalinti Lietuvos reformų įgyvendinimo patirtimi.

   „Juodkalnija yra ES integracijos pirmūnė ir patikima ES užsienio politikos partnerė, vaidinanti stabilizuojantį vaidmenį regione“, – pabrėžė užsienio reikalų ministras, sveikindamas visišką Juodkalnijos prisijungimą prie ES užsienio ir saugumo politikos sprendimų.

   Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat atkreipė dėmesį, kad Baltijos ir Vakarų Balkanų regiono šalys susiduria su panašiais saugumo iššūkiais ir pabrėžė būtinybę didinti atsparumą hibridinėms grėsmėms ir stiprinti strateginę komunikaciją.

   Susitikimuose su Juodkalnijos Prezidentu Filipu Vujanovičiumi, Ministru Pirmininku Duško Markovičiumi, užsienio reikalų ministru Srdanu Darmanovičiumi, Europos reikalų ministru Aleksandru Andrija Pejovičiumi bei Juodkalnijos Parlamento nariais taip pat buvo aptartos Lietuvos ir Juodkalnijos dvišalių santykių stiprinimo galimybės, situacija Vakarų Balkanų regione, regioninio bendradarbiavimo ir energetinio saugumo klausimai.

   2006 metais nepriklausomybę paskelbusi Juodkalnija yra naujausia NATO narė bei didžiausią pažangą derybose dėl narystės ES padariusi ES šalis kandidatė. Juodkalnija derybas dėl narystės ES pradėjo 2012 metais, o 2017 metų birželio 5 dieną tapo NATO nare. Lietuvos institucijos Juodkalnijoje yra įgyvendinusios tris ES Dvynių programos projektus kaimo plėtros, žmogiškųjų išteklių ir audito kontrolės srityse.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Gruodžio 13-15 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Juodkalnijoje. Vizito metu planuojami susitikimai su Juodkalnijos Prezidentu Filipu Vujanovičiumi, Ministru Pirmininku Duško Markovičiumi, užsienio reikalų ministru Srdanu Darmanovičiumi, Europos reikalų ministru Aleksandru Andrija Pejovičiumi, Juodkalnijos Parlamento nariais.

   Dvišaliai santykiai »
   juodkalnija.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 21 d. pasveikino Juodkalnijos užsienio reikalų ministrą Srđan Darmanović ir visus Juodkalnijos žmones Nepriklausomybės dienos proga.

   Dvišaliai santykiai »
   2017 04 11 MVP Srdjan Darmanovic - Ambasadorka Litvanije Rasa Kairiene (1).jpg

   Juodkalnijos sostinėje Podgoricoje balandžio 10–14 dienomis lankėsi Lietuvos ambasadorė Juodkalnijai Rasa Kairienė. Susitikimuose su šalies pareigūnais aptartos galimybės intensyvinti politinius, ekonominius, parlamentinius, kultūros bei mokslo ir švietimo dvišalius santykius, pasikeista nuomonėmis svarbiausiais tarptautinės politikos klausimais, tartasi dėl Lietuvos ekspertinės paramos.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata