Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vyriausybė pritarė D. Leinartės kandidatūrai į Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą

Sukurta 2019.03.27 / Atnaujinta 2019.03.27 17:01

Kovo 27 dieną Vyriausybės pasitarime pritarta prof. Dalios Leinartės kandidatūrai į Jungtinių Tautų (JT) Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą (CEDAW) 2020 metų rinkimuose 2021-2024 metų kadencijai.

Prof. Dalia Leinartė jau dvi kadencijas yra JT Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto narė. 2015 metais jai buvo patikėtos komiteto pirmininko pavaduotojos funkcijos, o 2017 metais dvejiems metams ji buvo išrinkta šio komiteto pirmininke.

Prof. D. Leinartė yra vienintelė Lietuvos atstovė, kuriai buvo patikėta vadovauti JT konvencijų priežiūros komitetui; taip pat ji yra antroji Rytų Europos atstovė, užėmusi pirmininkės pareigas Moterų diskriminacijos panaikinimo komitete nuo pat jo įkūrimo 1982 metais.  Prof. D. Leinartės turima patirtis CEDAW nagrinėjamais klausimais ir jau esamas įdirbis lėmė Lietuvos sprendimą teikti jos kandidatūrą dar vienai kadencijai.  Kompetentingi, ilgalaikį įdirbį tam tikroje srityje turintys ekspertai, dirbantys JT konvencijų priežiūros mechanizmų komitetuose, yra ypatingai reikalingi Lietuvai.

Lyčių lygybės ekspertė D. Leinartė 2000-2017 metais buvo Vilniaus universiteto Lyčių studijų centro direktorė, nuo 2013 metų ji yra Europos lyčių lygybės instituto valdybos narė. 2018 metais pasaulinis valstybės tarnautojų tinklas Apolitical ją įtraukė į 100 įtakingiausių pasaulio lyčių lygybės politikos veikėjų sąrašą.

Jungtinių Tautų konvenciją dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims Lietuva ratifikavo 1995 metais. Šios konvencijos įgyvendinimui yra įsteigtas Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas, kuris nagrinėja šalių narių ataskaitas apie konvencijos įgyvendinimą ir teikia rekomendacijas. Komitetą sudaro 23 nepriklausomi ekspertai, kuriuos ketverių metų kadencijai renka 189 valstybės konvencijos dalyvės.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
ID_SR.jpg

Liepos 13 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT), ambasadorius Andrius Krivas Žmogaus teisių tarybos 44-osios sesijos interaktyvaus dialogo su JT specialiuoju pranešėju teisėjų ir teisininkų nepriklausomumo klausimams Diego García-Sayán metu pasmerkė Rusijos veiksmus prieš Lietuvos Respublikos teisėjus ir prokurorus.

JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai »

Liepos 3 dieną profesorius Dainius Pūras, baigiantis darbą Jungtinių Tautų (JT) specialiojo pranešėjo teisei į fizinę ir psichinę sveikatą poste, pristatė savo paskutinę ataskaitą Žmogaus teisių tarybos 44-ojoje sesijoje.

Atstovybių naujienos »
DSC_7961.jpg

Birželio 2 dieną viceministras Neris Germanas dalyvavo tarptautinėje Saudo Arabijos ir Jungtinių Tautų (JT) surengtoje donorų Jemenui vaizdo konferencijoje, kurioje paskelbė apie Lietuvos sprendimą šiai šaliai skirti 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai. Parama bus pervesta į Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos Jemenui fondą.

Daugiašaliai santykiai »
aria ST.jpg

Gegužės 8 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Estijos organizuotame Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos neformaliame susitikime, skirtame kibernetiniam saugumui. Susitikime pagrindinis dėmesys skirtas  kibernetiniam stabilumui COVID-19 sąlygomis, konfliktų prevencijai ir valstybių pajėgumų stiprinimui kovai su kibernetinėmis grėsmėmis. Įžanginį žodį susitikime tarė Estijos Ministras Pirmininkas Jüri Ratas.

JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Naujienos »

Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos užtikrinant ir skatinant pagarbą žmogaus teisėms, skyrė trisdešimt tūkstančių eurų JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai.

Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Balandžio 9 dieną Ženevoje (Šveicarijoje) vykusioje neformalioje diskusijoje su Jungtinių Tautų (JT) vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet Lietuva bendruose pasisakymuose su kitomis valstybėmis išreiškė paramą žmogaus teisėmis pagrįstam atsakui į Covid-19 pandemiją ir paragino valstybes apsaugoti laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą bei užtikrinti netrikdomą prieigą prie informacijos.

Daugiašaliai santykiai »