Kaip mus rasti?

Tel. +7 (727) 263 10 40; 7 (727) 263 25 05
El. paštas

Dokumentų legalizavimas

Sukurta 2015.02.26 / Atnaujinta 2020.02.25 08:58

Dokumento legalizavimo ar patvirtinimo pažyma (Apostille) reikia tam, kad vienoje valstybėje išduoti oficialūs dokumentai galiotų kitoje valstybėje.

Dokumentų legalizavimas – tai dokumente esančio parašo, pasirašiusio asmens pareigų ir antspaudo tikrumo patvirtinimas.

 • Dokumentų legalizavimas atliekamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje ir diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose.

Dokumentų tvirtinimas pažyma (Apostille) – tai dokumente esančio parašo, pasirašiusio asmens pareigų ir antspaudo tikrumo patvirtinimas pažyma (Apostille).

PASTABA

Asmenys, esantys užsienio valstybėje, prašymą dėl dokumentų, išduotų Lietuvos Respublikos institucijų, tvirtinimo pažyma (Apostille), gali pateikti Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai. Konsulinis mokestis už vieno dokumento legalizavimą – 20 eurų.

 Gali būti legalizuojami ir tvirtinami pažyma (Apostille) šie oficialūs dokumentai:

 • išduoti valstybės ir savivaldybės institucijų ar pareigūnų, taip pat išduoti prokuroro, teismo pareigūno arba teismo sprendimus vykdančio asmens;
 • administraciniai dokumentai;
 • notariniai aktai;
 • fizinių asmenų pasirašytų dokumentų oficialūs patvirtinimai;
 • notariniai oficialių dokumentų nuorašai.

Dokumentai turi būti tvarkingi, įskaitomi. Jeigu dokumentą sudaro keli lapai, jie turi būti susiūti.

Kiekvienas dokumentas tvirtinamas atskirai (pvz. diplomas ir jo priedas yra 2 dokumentai).

SVARBU

Dokumentai, išduoti iki 1990 m. kovo 11 d., turintys Lietuvos Tarybų Socialistinės Republikos (LTSR) atributiką, nėra nei legalizuojami, nei tvirtinami pažyma (Apostille). Jie turi būti pakeisti naujais dokumentais.

Dėl dokumentų legalizavimo Lietuvoje reikia kreiptis į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją,  adresu: J. Tumo-Vaižganto g. 2, Vilnius (įėjimas iš kairės ministerijos pusės).

Lankytojų priėmimo laikas:

 • pirmadieniais - ketvirtadieniais: 13.45 val.– 18.00 val.
 • penktadieniais: 9.00–13.00 val. ir 13.45–16.45 val.

PASTABA

Dokumentai negali būti pateikiami paštu ar elektroniniu paštu.

Kartu su dokumentais reikia pateikti pasą ar kitą asmens dokumentą. Kai dokumentus pateikia kitas asmuo, gali būti paprašyta pateikti įgaliojimą.

Konsulinis mokestis už vieno dokumento legalizavimą – 10 eurų.

Užsienio reikalų ministerijoje už dokumentų legalizavimą galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis VISA, VISA ELECTRON, MAESTRO, MASTERCARD ir V PAY.

Pageidaujantiems mokėti grynaisiais arba pavedimu Valstybinės mokesčių inspekcijos įmokas priimančiose vietose konsulinio mokesčio mokėjimo rekvizitai yra šie:

 • Įmokos kodas: 5320
 • Įmokos pavadinimas: konsulinis mokestis
 • Gavėjas: Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos
 • Gavėjo kodas 188659752
 • Gavėjo sąskaitos
 • Mokėjimo vykdymo dokumentą su brūkšniniu kodu galite susikurti čia.

SVARBU

Jei konsulinis mokestis mokamas naudojantis internetine bankininkyste, maloniai prašome mokėjimo pavedimą patvirtinti banke arba pristatyti banko kvitą. 

Daugiau informacijos galite gauti telefonais: +7 (727) 263 10 40 ir 7 (727) 263 25 05

Kokius dokumentus reikia pateikti dėl dokumentų tvirtinimo pažyma Apostille kreipiantis į Lietuvos Respublikos generalinį konsulatą Almatoje?

Lietuvos Respublikos piliečiai, nuolat gyvenantys Kazachstano Respublikoje ir pageidaujantys Lietuvoje išduotą dokumentą patvirtinti konsuline pažyma Apostille Lietuvos Respublikos generaliniam konsulatui Almatoje asmeniškai konsulinio priėmimo metu turi pateikti:

 • Lietuvos Respublikos institucijų išduoto dokumento originalą, kurį norima patvirtinti pažyma Apostille;
 • Asmens tapatybę liudijantį dokumentą (Lietuvos Respublikos pasą ar asmens tapatybės kortelę),
 • Nustatytos formos prašymą tarpininkauti patvirtinant pateiktą dokumentą pažyma Apostille (pildoma konsulate),
 • Konsulinį mokestį už tarpininkavimą patvirtinant dokumentą pažyma Apostille – 20 eurų (mokamas banko pavedimu).

Konsulinėms paslaugoms konsulate gauti, reikia telefonu: +7 (727) 263 10 40 ir 7 (727) 263 25 05 arba el. paštu [email protected]

DĖMESIO

Atkreipiame Jūsų dėmesį, jog pažyma Apostille gali būti tvirtinami tik po 1990-03-11 Lietuvos Respublikoje išduoti civilinės būklės liudijimai. Jeigu Jūsų civilinės būklės liudijimas yra išduotas iki 1990-03-11, Jūs taip pat turite kreiptis dėl kartotinio civilinės būklės liudijimo išdavimo.

Dokumentų tvirtinimo pažyma Apostille trukmė ir patvirtinto dokumento atsiėmimo tvarka

Pateikti dokumentai Lietuvos Respublikoje išduotam dokumentui patvirtinti konsuline pažyma „Apostille“ yra perduodami Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsuliniam departamentui. Dokumento patvirtinimas pažyma „Apostille“ ir persiuntimas Lietuvos Respublikos generaliniam konsulatui Almatoje paprastai užtrunka vieną mėnesį. Jeigu kartu pateikiami dokumentai ir dėl kartotinio civilinės būklės liudijimo išdavimo – 2-3 mėnesius.

Atsiimti pažyma Apostille patvirtintą dokumentą pilietis asmeniškai atvyksta į Lietuvos Respublikos generalinį konsulatą Almatoje.

Daugiau informacijos apie dokumentų legalizavimą bei dokumentų tvirtinimą pažyma Apostille, rasite Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos internetinėje svetainėje.

Naujienlaiškio prenumerata